ÖZGÜRLEŞME… / Cenk Yüksel

Şöyle bir whatsapp’a bakıyorum bir yandan facebook’a bir yandan instagram’a…

Kendim dahil olmak üzere ne saçma bir sistemin kurbanı haline gelmişiz?

Arkadaş sayın kadar çevren, like’ların kadar popülerliğin, yorumların kadar ilgi alaka güder hale gelmişiz. Herkes like saymaya başlamış. Like yapıp yapmamak üzerine dostlukları tekrardan gözden geçirmeye başlamış insanlar. Tıpkı yeni aldığı oyuncağına tüm kaybetme korkusu ve arsızlığı ile sarılan küçük çocuklar gibi. Ama bir o kadar da bu kalabalıklığın sadece profilden ibaret olduğunu görme konusunda da körleşmişiz.

İnsanlar birbirlerini çevre edinmek ya da yakın markaja alabilmek namına arkadaş olarak ekliyorlar ama sokakta karşı karşıya geldiklerinde görmezden gelip bir selam bile vermek zûl geliyor. Artık seks bile sosyal ağlarda yaşanan gündelik bir aktivite haline gelmiş. İnanın bu mecralarda dürtüldüğüm kadar sanırım hayatımın hiçbir aşamasında dürtülmemişimdir… Hatta ve hatta ilkokulda kopya isteyen arkadaşlarım bile bu kadar dürtmemiştir. Kısacası var olanla yok olanın ne olduğunu ayırt edemediğimiz, aslında yok olan şeyleri var sayıp, var olduğumuzu hatırlatacak bir takım şeyler yaşadığımızda aslında herkesin yok olduğunu idrak ettiğimiz bir dünya düzeninin yolcularıyız şu vakit. Genci, yaşlısı, zengini, fakiri, büyüğü, küçüğü herkes gündelik şöhret ve ego tatmini peşinde… Biri değer kaybetmekten mi bahsetti? Yakında o değerlerin ne olduğunu bile hatırlayabileceğimizi sanmıyorum ve gündelik hayatımı bu denli meşgul eden sosyal medya hesaplarımın bazılarını özellikle official olmayanları bugünden itibaren askıya alıyorum. Hayat elimin altında milletin yaşantısını kaydırmaktan ibaret değil.

Sokağa çıkın. Bir yeri gezdikten sonra insanlara tavsiye ediyorsanız paylaşın. Bir restaurant’ı ziyaret ettikten sonra kayda değerse paylaşın. Bir ürün gerçekten faydalıysa elbette paylaşın ama bunların hiçbirini yapmayıp gerçekten sizin için bir anlam ifade ediyormuşcasına arkada yanda önde fon olarak kullanıp dostlar alışverişte görsün misali fotoğraf çekip koymanızın abestle iştigal olduğunun farkına varıp, milletin göreceği ve gıpta edeceği bir hayat yerine, gerçekten her saniyesinden zevk alacağınız bir hayatı yaşamaya şu andan itibaren başlayın. Siz onun bunun hayatını parmaklarınızda oynattığınızı zannederken, teknolojinin sizi parmağında oynattığının farkına varın ve bugün itibariyle özgürleşin. Birkaç gün daha bu yazının okunması sebebiyle hesabımı açık tutacak olup, bundan sonra konserlerimizden ya da bana dair haberlerden bilgi sahibi olmayı arzu edenler resmi facebook hesabımız olan aşağıda gördüğünüz @cenkyükselfan’ı takip edebilecekler. Bu hesap yakında kapanacaktır. İrtibatımızın devamı için resmi sayfamızı takibe almanız önerilir. Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s